Obvestila-splosno

Voščilo PDF natisni

Prihaja tisti čas, ko bomo večkrat slišali: V začetku je bila Beseda ...
Res. Naj beseda nikoli ne bo trda, da bi ranila, in ne medla, da bi se izgubila.
Naj bo trdna, da bo stala in obstala. Naj bo modra in milostljiva.
Naj bo taka, da jo bo vredno brati in si jo podajati kot med brati.
Ob vrhuncu leta naj se v bleščavosti hrupa ne izgubi.
Ker prava beseda tako kot dobra knjiga
praznični čas vedno obogati in ga umiri.
Naj bo leto 2024 polno pravih besed in pokončnih dejanj.

VPIS V ŽUPNIJSKI VRTEC VRHNIKA PDF natisni

Župnijski vrtec ima že dolgo tradicijo in delavci se vsako leto pripravljamo na novo šolsko leto. Veliko vlogo imajo pri nas otroci, saj bi bilo brez njih naše delo brez vrednosti.

Vabimo vas k vpisu vaših otrok, za novo šolsko leto 2023/24; ki bi želeli z nami bivati, se igrati in z nami deliti svojo žalost in veselje, do 31.3.2023

Starši, lahko omogočite svojim otrokom pestro in prijazno okolje. Poiščite nas lahko na spletni strani http://www.zupnijski-vrtec.si in se nam pridružite. Vaše prispelo pošto bomo pregledali in odgovore lahko pričakujete v mesecu aprilu.

ZNAMKE IN KAJ PRINAŠAJO PDF natisni

Starejša generacija ve, kaj so znamke. Z njimi so prihajale vesele novice, za njimi so ostajale tudi bolečine. Pa ne zaradi znamk, zaradi vsebin, ki so bile skrite v pismih ali na razglednicah. Neka gospa je rekla:« Vsa voščila, ki jih dobim, shranim in kadar mi je težko, jih preberem, da si naberem novih moči.« Na teh ovojnicah so še znamke, ki so že odslužile namenu. Tam so le okras in odtis zgodovine. Da, tudi znamke imajo zgodovino. Pa ne le zgodovino. Imajo dar, da pomagajo pomoči potrebnim, a le, če jim posodimo svoje roke in čas.

Gospod Franc Saksida, ki živi v Trstu, je veliko let zbiral odslužene znamke, ki so mu jih prinašali. K njemu so dospele tudi tiste, ki smo jih zbrali v našem vrtcu. S pomočniki jih je odstranjeval s podlag in jih pripravil za prodajo zbirateljem. Veliko dela, veliko potrpljenja, več kot si mislimo! Denar, ki se je na ta način zbral, je daroval misijonarjem in organizacijam, ki so pomagale ljudem.

Kot vsem, se tudi njemu nabirajo leta. V reviji »Misijonska obzorja« (žal si številke nisem zapomnila), je sporočil, da ne zmore več. Vsem se je zahvalil za sodelovanje in darovalce izročil v Božje naročje s priprošnjo, naj jim poplača za dobroto, za odprtost.

Znamk v Župnijskem vrtcu zato ne zbiramo več. Najlepša hvala vsem, ki ste nam pomagali. Naj vam bo povrnjeno vsaj tako, da boste prejeli veliko lepih novic, pa naj bo to v pismih, ali kar po elektronski pošti. V eni od prihodnjih številk farnega lista pa sledi poročilo o našem zbiranju. Če kdo izve za novo dobro dušo, ki bi nasledila gospoda Franca, naj nam prosim to sporoči.

Vzgojiteljice iz Župnijskega vrtca

VOŠČILO PDF natisni

Majhni in veliki vam iz srca želimo,

da najdete tiste drobne poti,

ki vodijo od srca do srca

in tiste, ki peljejo k uspehu,

sreči, zdravju in zadovoljstvu.

Skupaj z vami in otroki uspešno rastemo

se učimo drug od drugega

in se trudimo izvabiti zabavne in kreativne dogodke,

ki jih preživimo skupaj in to si želimo tudi v prihajajočem letu.

Vesele božično-novoletne praznike in vse dobro v letu 2022.

otroci in zaposleni iz Župnijskega vrtca Vrhnika

VOŠČILO PDF natisni

Prihodnost je nepopisana belost papirja.

Na vsakem je, da sam stori korak z njo.

Zariše svojo stezo ali skupaj z drugimi začrta močno pot.

Božič pričuje o neizmerni Božji ljubezni, ki se klanja k vsakemu človeku tam kjer je, takšnemu kot je. Naj bo ta resničnost vir upanja in spodbuda za povečano hrepenenje po toplem sprejemu Emanuela, kar pomeni Bog z nami.

V prazničnih dneh vam želimo veliko zdravja, sreče in obilo blagoslova ter družinskega veselja.

vsi zaposleni Župnijskega vrtca Vrhnika

<< Začetek < Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja > Konec >>